środa, luty 04th, 2015 | Author: cebulkiikwiatki

Ogrodzenia

Płot jest ważnym modułem każdej nieruchomości. Głównym zadaniem jest ochrona nieruchomości przed osobami nieupoważnionymi do wejścia na jej teren.

Potrzebujesz informacji? Naduś TUTAJ

Jednakże jak zbudowanie płotu ma się do obowiązującego w Kraju prawa budowlanego.

Niezwykle często stosuje się tzw. zasadę prawej strony. Bazuje ona na tym że posiadacz posiadłości ma obowiązek ogrodzenia frontu swojej posiadłości i prawej strony. Część ogrodzenia z tyłu posiadłości winna być opłacona przez obu sąsiadów po połowie.

Ogrodzenia Poznań

Powyższa reguła ogrodzenia obszaru przydomowego nie ma odzwierciedlenia w aktualnych ustawach. Lokalne normy prawne nie normuje sprawy finansowania wydatków budowy ogrodzenia Poznań. Jest to rzecz załatwiana indywidualnie pomiędzy sąsiadami. Choć pokryć koszty postawienia takiego ogrodzenia Poznań.

 

Nie mniej jednak Kodeks Cywilny głosi, iż ogrodzenie znajdujące się na granicy ma dopisywać obu sąsiadom, wobec tego bez względu na to kto poniósł koszty budowy płotu obie strony mają obowiązek pokryć koszty jego utrzymania.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów Kliknij TUTAJ

Ogrodzenie od strony sąsiada powinno być zamieszczone w osi działki, pod warunkiem że sąsiad wyrazi zgodę na postawienie płotu. W przypadku braku porozumienia płot nie powinno naruszać granicy inwestora, ażeby druga strona nie mogła posądzić sąsiada o pogwałcenie granicy.

Ogrodzenie od strony ulicy nie może naruszać granicy posiadłości. W przypadku działek narożnych może się okazaćogrodzenie winno posiadać ścięty ten róg. Ogrodzenie nie może także utrudniać widzialności na ulicy.

Ogrodzenia PCV

Zbudowanie ogrodzenia Poznań nie wymaga pozwolenia na budowę, jednakże w czasem wymaga zgłoszenia planowanej budowy ogrodzenia do starostwa powiatowego. Powinno się to uczynić w przypadku ogrodzeń wznoszonych od strony dróg, szos, placów i pozostałych terytoriów publicznych. Dotyczy to również ogrodzeń o wysokości przekraczającej 2,2 m bez względu na to z jakiej strony posesji będzie to ogrodzenie umieszczone.

Poznaj szczegóły Kliknij TU

 

Zwolnione z konieczności a także otrzymania pozwolenia są ogrodzenia nie przekraczające 2,2 m wielkości oraz zlokalizowane między sąsiadującymi nieruchomościami.

Category: Biznes, Firmy
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response

  1. red bottom heels…

    P.Page » Blog Archive » ogrodzenia plastikowe. Bramy plastikowe do domu Cennik…

Leave a Reply